Aktuality

Datová schránka typu OVM ve školských zařízení

Po zápisu školského zařízení do registru právnických osob je třeba nově přidělenou datovou schránku (nebo původní existovala-li) zaregistrovat jako schránku OVM (orgánu veřejné moci). Jak na to?

Nejprve je potřeba zjistit, jestli Vaše školské zařízení zaregistrovala zřizující organizace (pravděpodobně obec) do registru právnických osob.

Po registraci existují dvě varianty:

  • Už máte před tím zřízenou dat. schránku - pak čekáte na oznámení o přechodu této schránky na typ OVM.
  • Zatím jste schránku neměli - dostanete poštou na adresu bydliště přihlašovací údaje k DS; jimi se přpojíte na adrese www.mojedatovaschranka.cz a tím ji zaktivujete. Vhodné je změnit heslo.

Musíte zřídit účet lokálního administrátora a to vyplněním formuláře www.czechpoint.cz/dokumentace/formulare/files/sprava_lokalnich_administratoru.zfo a odesláním ze své datové schránky. Možná zjistíte, že pro otevření formuláře potřebujete nainstalovat program Form Filler, který zdarma stáhnete zde.

V řádu několika dní dostanete e-mailovou zprávu a zprávu do datové schránky jejich kombinací získáte přihlašovací jméno a heslo, které použijete pro přihlášení ke správě seznamu lokálních administrátorů (alternativně na této adrese). Ztotožníte svou osobu a zkontrolujete údaje - adresu a nastavení přístupu k registru práv a povinností (RPP). Opět je vhodné změnit heslo na zapamatovatelnější. Vždy ZAPSAT a ULOŽIT!!

Spustíte registr práv a povinností a přihlásíte se jménem a heslem lokálního administrátora (viz předchozí odstavec). Budete mít k zaznamenání jediný tj. školský zákon, který je osou Vaší činnosti. Nejlépe je požádat kolegy na obci, RPP se pravidelně zabývají. Odesláním registrace školského zákona na Ministerstvo vnitra Vaše přebudování DS na typ OVM končí.